Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Jak správně pečovat o srst?

Je nutno srst denně česat a kartáčovat, aby srst nezfilcovatěla. Po procházce se mohou udělat v srsti cucky nebo se do ní mohou zamotat malé větvičky. Uvolněte nejprve tato místa prsty a teprve potom je češte a kartáčujte. Při neopatrném zacházení se může srst polámat, místo toho, aby pěkně rostla. Dvakrát až třikrát týdně použijte na srst sprej, který pomáhá srsti stát se odolnou. Vhodné je používat dobrý kondicionér s olejem - srst je poté dobře chráněna. Když chcete, aby srst byla nakonec krásná, dobře rostla, měli byste ji chránit.
Jorkšír je známý svou dlouhou srstí a mašličkou na culíku. To však není bez účelu, gumička nebo sponka má funkci udržet dlouhou srst na hlavě mimo obličej, aby se minimalizovaly záněty očí. Používáte-li gumičku, dejte pozor, aby nebyla příliš utažená. To může mít za následek lysinu na hlavě, kde se mohou držet kožní plísně, které vedou k vypadávání srsti. Pokud chcete u pejska vypěstovat opravdu dlouhou a kvalitní srst, je potřeba kolem 8.měsíce začít balíčkovat aby se srst zbytečně nelámala a neničila. K tomu je potřeba kvalitní olej na srst... Přes balíčky dáváme pejskům lehké oblečky z plavkoviny (lze použít i saténové) které balíčky ochrání, pejskovi se tak nestane, že se o něco zachytne nebo že se mu zasekne drápek při škrábání.... Při balíčkování je důležité dodržet směr růstu srsti aby to pejska nikde netáhlo.
 
 
 
Jak často koupat a jakou používat kosmetiku?

Udržet srst vašeho pejska v dobré kondici vyžaduje mnoho úsilí a času. Biewer se koupe každých 10-14dní, podle potřeby. Je potřeba dávat pozor aby pejskovi nenatekla voda do uší a do čumáčku (štěně se koupání často snaží bránit, o to větší pozor si musíte dát). Na srst se musí používat dobrá a kvalitní kosmetika. Na našem trhu najdete spoustu kvalitních značek. Je však velmi těžké vybrat tu nejvhodnější. Ne pro každého jedince i stejného plemene je vhodná stejná kosmetika. Nejlepší je každý jednotlivý přípravek vyzkoušet. I zde platí, že to nejdražší nemusí být to nejlepší, ale na druhou stranu, pokud chcete napěstovat krásnou a dlouhou srst nevyplatí se šetřit. Je však nutné si uvědomit, že kosmetika prodávaná v ČR je atestovaná a její cena je do jisté míry přizpůsobena našim finančním možnostem. Za naše pejsky mohu doporučit All Systems nebo So Posh.
 
 
 
Péče o uši ?

Horní třetina ucha by měla být vždy oholena. Na to je vhodné použít malý holící strojek. Srst na okraji ucha (horní třetinu) zastřihněte pomocí malých zakulacených nůžek. Dávejte pozor - psi často hýbají hlavou a mohlo by se něco stát. Až do doby, než se kompletně vymění chrup, mohou uši padat přesto, že již předtím stály. V takovém případě je potřeba uši lepit (s tím vám samozřejmě rádi poradíme).
 
 
 
Péče o zuby ?

Od počátku výměny chrupu (3-6měsíců) kontrolujte pravidelně postavení zubů. U mnoha malých ras rostou druhé zuby, aniž by mléčné zuby vypadly. Když to zjistíte příliš pozdě, může zub růst ve špatném směru. Jetliže mléčné zuby včas neuhnou, je nutné je nechat vytrhnout zvěrolékařem. Dávejte ale pozor na to, aby se nepoškodily ty nové. Naučte svého psa na pravidelnou zubní hygienu již ve štěněcím věku. Efektivní je čistit až druhé zuby, ale s odolností dásní je nutné začít již dříve.