Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Kolik stojí štěně?

To je většinou jedna z prvních otázek, kterou dostaneme...

Jako chovatelé chápeme, že je to důležitý faktor při nákupu štěňátka, ale jde pouze o počáteční a vlastně nejnižší částku za celý život psa. Skutečnost, že naši psi mají průkaz původu neznamená, že můžeme stoprocentně zaručit, že štěňata, která prodáváme nikdy nebudou mít žádný zdravotní problém. Samozřejmě se snažíme dělat vše pro to, aby k žádným problémům necházelo, ale pořád se jedná o živé tvory a my nejsme bohové...

Co se promítá do ceny štěňátka?

 • cena krytí (ne vždy kryjeme jen svými krycími psy)
 • zdravotní vyšetření rodičů 
 • vyšetření matky veterinárním lékařem před krytím 
 • náklady na cestu za krycím psem
 • vyšetření ultrazvukem cca v 30 dni březosti
 • kvalitní strava březí fenky a následně i štěňátek
 • veterinární ošetření matky a štěňat
 • čipování, vystavení europasu, odčervení, očkování...
 • vystavení PP a administrativní poplatky spojené s vrhem
 • cena zahrnuje také kvality rodičů (výstavy, import, kvalita rodokmenu)
 • další náklady spojené s odchovem (hygienické a dezinfekční potřeby, porodní box, ohrádka a pod.)
 • kvalita štěňátka a jeho budoucí předpoklady pro chov a výstavy
 • a také čas, který věnujeme péči o matku a štěňátka (jejich socializaci, kontaktu s budoucími majteli a pod.)

Ceny pejsků se v naší chovatelské stanici pohybují od 15 do 30 tisíc a ceny feneček od 20 do 35 tisíc. 

JAKÁ JE CENA ZA ŠTĚNĚ?
Pro ty co píší nebo volají aby se zeptali na cenu a po odpovědi řeknou: „Jinde seženu levněji, nepotřebuju průkaz původu, chci JEN domácího mazlíčka“.
Žádný pes není „jen domácí mazlíček“
Za každým štěnětem čisté rasy je chovatel, renomovaný chovatel nechová psy bez PP. Rodokmeny jsou záznamy, které dokumentují linie předků a umožňují prozkoumat případné zdravotní problémy, které se mohou objevit v určité linii. Když řeknete chovateli, že vám na papírech nezáleží, tak mu ve skutečnosti říkáte, že vám nezáleží na zdraví štěněte, chcete jen nejlevnější štěně co najdete. Zodpovědný chovatel se zajímá o zdraví a kvalitu života každého svého štěněte, které prodal. Takový chovatel nezná dovolenou, chybí mu spánek a celý domov se stal prostorem jeho psů. Opravdu vášnivý chovatel, který miluje to, co dělá, do toho dává celé své srdce i duši. Nejen štěňata, ale i každý nový páníček se stává členem jeho rozšířené rodiny. Chovatel se stará i o štěňátka, která již odešla do nových domovů a v případě nutnosti je ochoten bez váhání kterékoli štěně přijmout zpět. Chovatel své psy testuje, nechá dělat potřebná vyšetření, případný akutní císařský řez, vakcinace, odčervení, čipování štěňátek….
V neposlední řadě si chovatel VYBÍRÁ rodinu, která má to štěstí, že mu chovatel prodá jedno ze svých štěňátek. Ano, čtete správně. Opravdový chovatel si vybírá komu štěňátko prodá. Na prodeji nikdy nevydělá, protože neexistuje žádná kompenzace, která by mohla nahradit investici, kterou chovatel učinil. Nespočet probdělých nocí, spousta nervů aby vše bylo jak má, přikrmování, praní prádla aby byla štěňátka stále v čistém prostředí, je to práce na 24hod denně…..
Zodpovědný chov více psů je životní styl a závazek, který mnozí nikdy nepochopí. Je to 7 dní v týdnu, 365dní v roce, kdy se naše životy točí kolem našich psů.
Proto pes nikdy není „jen domácí mazlíček“ je to odkaz chovatele, je to ČLEN RODINY.